HPE ProLiant Compute DL360 Gen12 6505P 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x2.4TB HDD 2x1000W PS EU server 4,8 TB Rack (1U) Intel® Xeon® 2,2 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant Compute DL360 Gen12 6505P 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x2.4TB HDD 2x1000W PS EU Server, 2,2 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 4,8 TB, 1000 W, Rack (1U)
Offer details
Beschrijving
HPE ProLiant Compute DL360 Gen12 6505P 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x2.4TB HDD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilie: Intel® Xeon®, Frequentie van processor: 2,2 GHz. Intern geheugen: 64 GB, Intern geheugentype: DDR5-SDRAM, Geheugenlayout: 2 x 32 GB. Totale opslagcapaciteit: 4,8 TB, HDD interface: Serial Attached SCSI (SAS). Ethernet LAN. Netvoeding: 1000 W. Type behuizing: Rack (1U)
Specificaties
| Processor | |
|---|---|
| Processor cache type | L3 |
| Processor cache | 48 MB |
| Frequentie van processor | 2,2 GHz |
| Processorfamilie | Intel® Xeon® |
| Aantal geïnstalleerde processoren | 1 |
| Processorfabrikant | Intel |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 64 GB |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| Kloksnelheid geheugen | 6400 MHz |
| Geheugenlayout | 2 x 32 GB |
| Opslagmedia | |
| Ondersteunde RAID-controllers | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Totale opslagcapaciteit | 4,8 TB |
| HDD interface | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Soort optische drive | Nee |
| Opslagschijf type | 2x HPE 2.4TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty 512e Multi Vendor HDD |
| Netwerk | |
| LAN controller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 2 |
| Uitbreidingsslots | Maximum 3 PCIe Gen5 slots (x16 lanes/each) & Maximum 2 OCP3.0 slots (x16 lanes/each) |
| Optische drive | |
| Soort optische drive | Nee |
| Design | |
| Type behuizing | Rack (1U) |
| Soort optische drive | Nee |
| Prestatie | |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Beheerplatform | Included - HPE iLO7 Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO7 Advanced, and HPE OneView Advanced. HPE Compute Ops Management (Optional subscription available) Refer to the iLO 7 User Guide |
| Energie | |
| Soort voeding | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Aantal hoofdvoedingen | 2 |
| Netvoeding | 1000 W |
| Beheerfuncties | |
| Beheerplatform | Included - HPE iLO7 Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO7 Advanced, and HPE OneView Advanced. HPE Compute Ops Management (Optional subscription available) Refer to the iLO 7 User Guide |
| Technische details | |
| Type behuizing | Rack (1U) |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Standard fans | 5x Standard Fans |
| Overige specificaties | |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Standard fans | 5x Standard Fans |
| Opslagschijf type | 2x HPE 2.4TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty 512e Multi Vendor HDD |