HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order server Rack (1U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Merk: HPE
- Categorie:
- SKU: P28948-B21
- EAN: 0190017455402 3523210105589 01 ...0105589 0190017518237 0190017518268 0190017518206 0190017518213 0190017518220 0190017516493 0190017518251meer
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, 0 W, Rack (1U)
Offer details
Beschrijving
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server. Processorfamilie: Intel® Xeon® Scalable. Intern geheugentype: DDR4-SDRAM. Netvoeding: 0 W. Type behuizing: Rack (1U)
Specificaties
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneratie | 3e generatie Intel® Xeon® schaalbaar |
| Processor cache type | L3 |
| Processorfamilie | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorfabrikant | Intel |
| Processor socket | LGA 4189 |
| Chipset moederbord | Intel C621A |
| Geheugen | |
| Intern geheugentype | DDR4-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Opslagmedia | |
| Ondersteunde RAID-controllers | Included - Embedded SATA controller (AHCI or SR100i modes) Optional - Variety of protocols -including NVMe-, port count, array utilities, and form factors. Please see QuickSpecs for storage controllers selection |
| Ondersteunde opslagstationinterfaces | SATA |
| Soorten RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Soort optische drive | Nee |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 3 |
| Aantal USB 2.0-poorten | 0 |
| VGA (D-Sub)poort(en) | 1 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 0 |
| Uitbreidingsslots | Maximum 3 PCIe Gen4, for detail descriptions please see QuickSpecs |
| Optische drive | |
| Soort optische drive | Nee |
| Design | |
| Type behuizing | Rack (1U) |
| Soort optische drive | Nee |
| Prestatie | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Beheerplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional - HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced |
| Energie | |
| Netvoeding | 0 W |
| Beheerfuncties | |
| Beheerplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional - HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced |
| Technische details | |
| Type behuizing | Rack (1U) |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Ondersteunde geheugen types | DDR4-SDRAM |
| Hot-swap HDD bays | Ja |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Aantal ondersteunde processoren | 2 |
| Aantal DIMM sloten | 32 |
| Aantal storage drives ondersteund | 8 |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 434,6 mm |
| Hoogte | 42,9 mm |
| Diepte | 434,6 mm |
| Overige specificaties | |
| Ondersteunde geheugen types | DDR4-SDRAM |
| Hot-swap HDD bays | Ja |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Aantal ondersteunde processoren | 2 |
| Aantal DIMM sloten | 32 |