HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order server Rack (2U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Merk: HPE
- Categorie:
- SKU: P54204-B21
- EAN: 0190017644745 0190017644776 01 ...7644776 0190017644738 0190017644721 0190017595672 0190017644752 0190017644769 0190017644783meer
HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Verwante producten
Beschrijving
HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order Server. Processorfamilie: AMD EPYC. Intern geheugentype: DDR5-SDRAM. Netvoeding: 0 W. Type behuizing: Rack (2U)
Specificaties
| Processor | |
|---|---|
| Processor cache type | L3 |
| Processorfamilie | AMD EPYC |
| Processorfabrikant | AMD |
| Processor socket | Socket SP5 |
| Chipset moederbord | AMD SoC |
| Geheugen | |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Opslagmedia | |
| Ondersteunde RAID-controllers | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode controllers, refer to the QuickSpecs for more details |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 3 |
| Aantal USB 2.0-poorten | 0 |
| VGA (D-Sub)poort(en) | 1 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 0 |
| Uitbreidingsslots | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Type behuizing | Rack (2U) |
| Prestatie | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beheerplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Energie | |
| Soort voeding | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Netvoeding | 0 W |
| Beheerfuncties | |
| Beheerplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Technische details | |
| Type behuizing | Rack (2U) |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Ondersteunde geheugen types | DDR5-SDRAM |
| Hot-swap HDD bays | Ja |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Aantal DIMM sloten | 12 |
| Aantal storage drives ondersteund | 8 |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 448 mm |
| Hoogte | 87,5 mm |
| Diepte | 663 mm |
| Overige specificaties | |
| Ondersteunde geheugen types | DDR5-SDRAM |
| Hot-swap HDD bays | Ja |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Aantal DIMM sloten | 12 |