HPE ProLiant Compute ML350 Gen12 6505P 12c 1x64GB-R 8SFF MR408i-o 2x960GB SSD 2x1000W PS EU server 1,92 TB Tower (4U) Intel® Xeon® 2,2 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant Compute ML350 Gen12 6505P 12c 1x64GB-R 8SFF MR408i-o 2x960GB SSD 2x1000W PS EU Server, 2,2 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1,92 TB, 1000 W, Tower (4U)
Offer details
Handelsprijzen
Beschrijving
HPE ProLiant Compute ML350 Gen12 6505P 12c 1x64GB-R 8SFF MR408i-o 2x960GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilie: Intel® Xeon®, Frequentie van processor: 2,2 GHz. Intern geheugen: 64 GB, Intern geheugentype: DDR5-SDRAM, Geheugenlayout: 1 x 64 GB. Totale opslagcapaciteit: 1,92 TB. Ethernet LAN. Netvoeding: 1000 W. Type behuizing: Tower (4U)
Specificaties
| Processor | |
|---|---|
| Processor cache type | L3 |
| Processor cache | 48 MB |
| Frequentie van processor | 2,2 GHz |
| Processorfamilie | Intel® Xeon® |
| Aantal geïnstalleerde processoren | 1 |
| Processorfabrikant | Intel |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 64 GB |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| Kloksnelheid geheugen | 6400 MHz |
| Geheugenlayout | 1 x 64 GB |
| Opslagmedia | |
| Ondersteunde RAID-controllers | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Totale opslagcapaciteit | 1,92 TB |
| Soort optische drive | Nee |
| SSD interfaces | SATA III |
| SSD capaciteit | 960 GB |
| Opslagschijf type | 2x HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD |
| Netwerk | |
| LAN controller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 4 |
| Uitbreidingsslots | Up to 10[1] PCIe Gen5 and 2 OCP slots. Refer to the QuickSpecs for more detail. |
| Optische drive | |
| Soort optische drive | Nee |
| Design | |
| Type behuizing | Tower (4U) |
| Soort optische drive | Nee |
| Prestatie | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Beheerplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available). |
| Energie | |
| Soort voeding | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Aantal hoofdvoedingen | 2 |
| Netvoeding | 1000 W |
| Beheerfuncties | |
| Beheerplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available). |
| Technische details | |
| Type behuizing | Tower (4U) |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Standard fans | 3x Standard Fans |
| Overige specificaties | |
| Beveiligingseigenschappen | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Aantal ondersteunde processoren | 1 |
| Standard fans | 3x Standard Fans |
| Opslagschijf type | 2x HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD |